שעות פעילות החנויות - ימים א' עד ה'  מ-09.30 עד 19.00, יום שישי  8.30 עד 13.00

 


צימקאו.. מה זה צימקאו ואיך עובדים איתו?

הצימקאו היינו תחליף של שוקולד, הוא מכיל שומן צמחי ולכן אינו נחשב שוקולד אמיתי.

אצלנו בלצ'ה חנות לאפיה ניתן להשיג צימקאו - היתרון של השימוש בצימקאו הוא היציבות של החומר. בעוד ששוקולד אמיתי כאשר רוצים להכין איתו קישוטים, פרלינים, אותיות, דמויות לעוגה וכדומה יש צורך לטמפרר את השוקולד על מנת לשמור על יציבות, בצימקאו אין צורך ניתן פשוט להמיס את הצימקאו ולהתחיל לעבוד.

שימושים נפוצים בצימקאו:

  • שימוש בתבנית אותיות לקישוט על העוגה
  •        יצירת חוצץ מפריד בין דף אכיל לעוגה לבין הקצפת על מנת לשמור על הדף.
  •        יצירת דמויות לעוגה בעזרת דף סוכר או דף טרנספר
  •        יצירת כדורי שוקולד, אלמנטים ושימוש בתבניות פלסטיק או סיליקון שונות

ההבדלים בין הסוגים השונים של צימקאו:


· ציצימקאו צ'יפס- צימקאו צ'יפס מגיע במטבעות קטנות ואינו מתאים להמסה על מנת ליצור קישוטים ואותיות

·       צימקאו בלוק- ניתן להשתמש בו לכל דבר אך הינו פחות נוח להמסה.

·       צימקאו מטבעות פרווה- הצורה הכי פופולרית והכי נוחה לשימוש בצימקאו. קיים בצימקאו לבן וגם בצימקאו חום, היינו פרווה, זול, קל להמסה ושימוש.

·       צימקאו חלבי- ישנם היום בשוק כמה סוגים של צימקאו שנחשב פירמיום. צימקאו חלבי של חברת dla וצימקאו חלבי של חברת זפירו. גם צימקאו dla  וגם צימקאו זפירו נחשבים איכותיים יותר, הם מכילים אבקת חלב ברכיבים ולכן נותנים יותר טעים ויותר קרוב לשוקולד אמיתי אבל עדיין שומרים על היציבות המופלאה והנחוצה בשימוש בצמקאו.

לצימקאו dla יש 3 סוגים- לבן, חלב ומריר.

לצימקאו של זפירו יש מגוון רחב יותר של טעמים נהדרים- לבן, חלב, מריר, תות ורוד, פיסטוק ירוק, אוראו שחור, קרמל.

 


·       חימום על בן מארי- השיטה לדעתי הכי נכונה להמסה גם של צימקאו וגם של שוקולד היא המסה על בן מארי. לוקחים סיר, מרתיחים בו מים ואז מכבים את הגז, מעל שמים קערה ובפנים את הצימקאו או השוקולד. הצימקאו לא נוגע באופן פיזי בכלל במים החמים והוא נמס בעזרת האדים החמים, בצורה הזו יש לנו שליטה מוחלטת בהמסה, ניתן לשמור אותו נוזלי ונוח לשימוש לאורך זמן, אין חשש מחימום יתר.

·       חימום במיקרוגל- ניתן לחמם צימקאו במיקרוגל בצלוחית בפולסים קצרים. יש לשים לב! בקלות ניתן להגיע למצב של חימום יתר ושריפה של הצימקאו. במקרה כזה הוא יהפוך להיות גרגירי ולא יהיה ניתן להשתמש בו כראוי, ולכן אם אתם בוחרים להמיס צימקאו במיקרוגל אתם חייבים לעשות זאת בפולסים קצרים של כ15 שניות, לערבב בין כל הפולסים ולחכות להמסה מלאה.

·       חימום בתוך שקית זילוף- ניתן לשים צימקאו בתוך שקית זילוף, להכניס לתוך שקית נוספת ולהניח בתוך כוס מים חמים. זו השיטה הכי פחות מועדפת לדעתי האישית כיוון וקשה לערבב ועלולים להישאר חתיכות שלא נמסו כראוי.

 

יש לכם שאלות נוספות? שאלו אותנו

צימקאו
logo בניית אתרים